آثار موریکونه را باید نوعی از موسیقی عنوان کرد که در گذر زمان نه تنها از ارزشهایش کاسته نمیشود بلکه همواره زوایای پنهان از خلاقیت و ابعاد گسترده کاری وی را نشان می دهد. آثار وی قسمتی از احساس ما را که نسبت به موسیقی حساسیت دارد لمس میکند و بر آن تاثیر عمیقی میگذارد. آهنگسازی بیش از 400 فیلم و مجموعه تلویزیونی از وی شخصیتی دست نیافتی ساخته است و به جرات میتوان عنوان کرد که اگر موریکونه و آهنگ هایش نبود، شاید فیلمهایی که امروز توانسته اند جوایزی را تصاحب کنند قادر به نائل شدن به این افتخار نبودند!

در فوریه سال 2007 و در خلال هفتاد و نهمین مراسم اسکار از وی به خاطر یک عمر فعالیت در زمینه اعتبار بخشیدن و اعتلای هنر موسیقی فیلم تقدیر شد و جایزه افتخاری اسکار را به وی تقدیم نمودند و شرکت Sony Classical برای جشن گرفتن این اتفاق مجموعه ای را با حضور جمعی از محبوبترین نوازندگان و گروه های موسیقی منتشر نمود.

یکی از آلبومهایی که در سال 2007 توجه بسیاری را به خود جلب نمود آلبومی بود با عنوان We All Love Ennio Morricone در این پروژه جمعی از محبوبترین خوانندگان و گروه های مطرح در سبکهای مختلف حضور داشتند که میتوان به گروه متالیکا - بروس اسپرینگستین - سلندیون - آندره بوچلی - یویوما - رنه فلمینگ - کوئنی جونز و حتی راجر واترز اشاره نمود که همگی نشاندهنده احترام و ارزشیست که برای آثار و فعالیت های وی قائل میباشند و در بین این قطعات میتوانید سه اجرا به رهبری وی را نیز گوش نمایید.

هر چند انتقاداتی نیز بر این آلبوم وارد شده بود از جمله اجرای ضعیف برخی از آثار موریکونه و بازپرداختن آن توسط برخی از هنرمندان شرکت کننده در این آلبوم اما در کل برای علاقمندان به آثار این آهنگساز مجموعه خاطره انگیزی از قطعاتی بود که برخی از آنها جزو برترین آثار موسیقی فیلم در دنیا شناخته شده بودند.

اما بدور از حواشی تبلیغاتی برخی از قطعات این آلبوم توانست، در پنجاهمین دوره جایزه گرمی که همانند جایزه اسکار بسیار مورد توجه علاقمندان هنر است قطعاتی چون:
The Ecstasy Of Gold با اجرای گروه متالیکا که تقریبا از سال 1983 در اجراهای زنده این گروه شنیده میشد توانست نامزد جایزه بهترین اجرای راک شود که در همین بخش بروس اسپرینگسین توانست این جایزه را به خاطر اجرای قطعه Once Upon A Time In The West از آن خود نماید.

قطعات این آلبوم به همراه نام گروه و یا خواننده:
1. "I Knew I Loved You" - Celine Dion
2. "The Good, The Bad and The Ugly" - Quincy Jones featuring Herbie Hancock
3. "Once Upon a Time in the West" - Bruce Springsteen
4. "Conradiana" - Andrea Bocelli
5. "The Ecstasy of Gold" - Metallica
6. "Maléna" - Yo-Yo Ma
7. "Come Sail Away" - Renée Fleming
8. "Gabriel's Oboe" - Ennio Morricone
9. "Conmigo" - Daniela Mercury featuring Eumir Deodato
10. "La Luz Prodigiosa" - Dulce Pontes
11. "Love Affair" - Chris Botti
12. "Je Changerais d'Avis" - Vanessa and the O's
13. "Lost Boys Calling" - Roger Waters
14. "The Tropical Variation" - Ennio Morricone
15. "Could Heaven Be" - Denyce Graves
16. "Addio Monti" - Taro Hakase
17. "Cinema Paradiso" - Ennio Morricone

حضور دو نامزد دریافت که یکی جایزه را به خود اختصاص دهد برای یک آلبوم موسیقی کافیست تا موفقیت کار را نشان بدهد!


Ennio Morriconeمنبع:
http://ahang-bikalam.blogsky.com